top of page

אימון לחיים- אישי ומשפחתי

האימון יוצר מרחב שבו אנשים יכולים לעבוד במשך הזמן ובעקביות על הנושאים החשובים בחייהם.האימון מאפשר לאנשים להיות נוכחים ופעילים בתהליך חייהם, לנווט ולהגיע ליעדם, מבהיר אפשרויות בחירה, עוזר ליצור תוכניות פעולה ומעקב אחר התוצאות.אימון הוא תפיסת עולם ביחד עם שיטת טיפול המבוססת על גישות טיפוליות מוכרות ומוכחות.אנשים פונים בדרך כלל לאימון, כאשר הם רוצים לשנות משהו בחיים ולקדם שאיפות שלהם.

 

אימון הוא תהליך למידה והלמידה הטובה ביותר על

האימון היא מתוך דברי המתאמנים

שרון אמרה:

"האימון היה בשבילי הזדמנות לתת תשובות לשאלות שמלוות אותי מנקודת מבט חדשה.נכנסתי לתהליך של האימון מתוך כוונה להגדיר מה אני רוצה לעשות מבחינה מקצועית בשנים הקרובות. באתי עם ציפייה לשיחות מאוד ענייניות ומעשיות שיציבו בפני מטרות ויגדירו משימות בדרך להגשמת המטרות, ואכן היה באימון עם המאמנת מימד של הגדרת מטרות וקביעת משימות מפגישה לפגישה,אבל התהליך המשמעותי שחוויתי באימון היה דווקא בפן הרגשי והחוויתי. בעזרת שאלות ותרגילים שונים, הציף האימון את הרגשות שמלווים אותי בהקשר של בחירת עתיד מקצועי, וחשף דפוסי התמודדות שלי בתחומים שונים בחיי. במבט לאחור על התהליך שעברתי באימון המקום הרחב שניתן באימון לרגשות ולאינטואיציות, הוא שמאפשר לי להרגיש שההחלטות המעשיות שקיבלתי בדבר עתידי המקצועי הן החלטות משמעותיות מגובשות ובעלות ערך, ולא תוצר של שיקוליים מעשיים בלבד. לגבי השילוב של האימון בתוך מערכת הטיפול: הבחירה באימון באה בעקבות טיפול זוגי שבו השתתפנו בעלי ואני במסגרת "אלומה". בעקבות תהליך שעברנו בטיפול הזוגי הרגשתי שאני צריכה לעשות בירור עם עצמי לגבי עתידי המקצועי. אין לי ספק שהבחירה להיכנס לתהליך של אימון אישי נתנה מענה מצויין לשאלות שהתעוררו והתחדדו בי במהלך הטיפול הזוגי. הגעתי לאימון בעקבות המלצתה של המטפלת הזוגית. אנקדוטה: בסיום כל פגישה המאמנת נתנה לי דף לסכום הפגישה שבו נתבקשתי לבחור בכותרת למפגש. הכותרות שבחרתי היו תמיד מושגים / ביטויים / צרופי מילים שעלו במהלך הפגישה. לדוגמא: "ללכת ולחזור" , "ערכים שחשובים לי" , "להיות ספירלה" , "אקטיביות" . אני יודעת שהם עלולים להישמע סתומים, אבל עבורי כל כותרת היא תובנה משמעותית שרכשתי במהלך האימון. עבורי גם חשובה היכולת לתת לתובנה שרכשתי שם קוד שמאפשר לי להזכר בה ולהשתמש בה ביומיום שלי..."

 

י.ב. אמר על תהליך האימון שעבר:

"האימון היווה עבורי מסגרת חשובה ומועילה שבסופו של תהליך הוכיחה את עצמה. נכנסתי לאימון בשלב בחיים שבו הייתי בצומת דרכים: סיימתי את לימודי האקדמאים וחיפשתי את עצמי בעולם העבודה משך תקופה לא קצרה. חסר היה לי המיקוד והאמונה בעצמי במהלך חיפוש מתיש זה, מה שהשפיע על מצב רוחי באופן כללי. בשלב זה התחלתי את האימון, במהלכו קבלתי כלים חדשים לבחון את הדברים ובעיקר מוטיבציה מחודשת ומסגרת שסייעה לי בתהליך חיפוש עצמי זה .בשלב ראשון התמקדנו במה מעניין אותי ובחיזוק הצדדים הטובים שלי. לאחר מכן תרגמנו תחושות אלו למעשים. לדוגמא: מיקוד תהליך חיפוש העבודה והפיכתו לאקטיבי יותר , שיפור תחושת המסוגלות והבטחון העצמי. בסופו של התהליך הפכתי לאדם שלם יותר כלפי פנים, מה שעזר לי בסופו של דבר להתקבל לעבודה טובה ולעלות על המסלול הנכון מבחינתי. זכור לי לטובה הזמינות והקשב הרב של המאמנת בכל שעה וזמן, עבודה דרך מיילים וטלפון והתחושה שהאימון משתרע אל מעבר למפגש השבועי, ומלווה אותך לאורך כל הזמן, וכמובן התחושה שמישהו מאמין בך, וחשוב מכך עוזר לך להאמין בעצמך יותר."

 

תאיר, הגיעה לאימון בסוף כיתה י"ב ואמרה:

"כשהגעתי לאימון בפעם הראשונה הייתי בטוחה שלא משנה מה יגידו לי, המצב שלי לא ישתפר ושכבר ניסיתי הכל. במשך האימון למדתי על עצמי הרבה איפה הכוח שלי, איך לא ליפול לחולשות שלי, נתן לי ביטחון, כלים ומיקוד על העתיד, יותר מודעות עצמית.האימון בשבילי היה לראות את עצמך דרך עיניים של מישהו אחר." 

 

ניתן להבין מדברי המתאמנים

שאימון הוא קודם כל תהליך למידה של אדם את עצמו. באימון אנחנו מדליקים זרקור, מכוונים לכוחות, לעוצמות ולערכים של המתאמן, מאתרים ביחד את הייחודיות שלו, ומגבשים את הכוון שאליו משתוקק להגיע. בניית החזון של המתאמן מלווה אותו הרבה מעבר לפגישות האימון. החזון הוא כמו מצפן, שמנחה את האדם בבחירות השונות שלו. המתאמן מתחבר למהות שלו, לכיוון שאליו רוצה לקחת את חייו, ומכאן יכול לקבל החלטות שגרתיות ויומיומיות, לאור החזון. האימון מיועד להגשמת מטרות, וממוקד תוצאות. זו עבודה הדורשת מחוייבות אמיתית מצד המתאמן.המפגשים הם חווייתיים, ויחד עם זאת מתורגמים לעשייה ולפעילויות

bottom of page